Miu Miu krijgt te maken met tegenslag na onthulling van de nieuwste collectie met IVE Jang Wonyoung

De recente release van hun nieuwste collectie heeft geleid tot verontwaardiging onder Chinese internetgebruikers jegens Miu Miu, waarbij velen IVE-lid Jang Wonyoung als mogelijke oorzaak aanwijzen.

Op 21 mei kondigde Miu Miu hun nieuwe lingeriecollectie aan op hun Instagram-account. Tot hun verbazing lieten Chinese internetgebruikers een reeks kritische opmerkingen achter over de voortdurende samenwerking van het modemerk met Jang Wonyoung. In de commentaren werd vooral de beslissing aan de kaak gesteld om haar tot ambassadeur te maken, omdat ze dit zagen als een teken van gebrek aan respect jegens hun land.

Miu Miu krijgt te maken met tegenslag na onthulling van de nieuwste collectie - Waarom wordt IVE Jang Wonyoung genoemd?
Miu Miu krijgt te maken met tegenslag na onthulling van de nieuwste collectie – Waarom wordt IVE Jang Wonyoung genoemd? (Foto: Jang Wonyoung Instagram)

Toen ze het nieuws hoorden dat het merk met Jang Wonyoung zou blijven samenwerken, verklaarden talloze individuen hun voornemen om te boycotten en hun steun in te trekken. Sommige commentaren brachten dit gevoel als volgt tot uitdrukking:

  • “Waarom werkt Miu Miu nog steeds samen met het meisje dat culturele toe-eigening heeft gepleegd?”
  • “We zijn niet tevreden met een mondiale ambassadeur die steelt van de cultuur.”
  • “Het merk ondersteunt dit slechte gedrag.”
  • “Ik zal Miu Miu ontvolgen.”
  • ‘Zeg alsjeblieft, Miu Miu.’
  • “Als je de Chinese markt niet wilt verliezen, verander dan je ambassadeur!”
  • “Boycot Jang Wonyoung.”

Wat is echter de oorzaak van deze vijandigheid? In april maakte IVE een comeback in de K-pop-industrie met hun nieuwste single ‘HEYA’, die werd uitgebracht na een pauze van meer dan zes maanden.

Ondanks het pakkende tempo, de verbluffende esthetiek en de visueel boeiende videoclip kreeg de comeback gemengde recensies. Chinese internetgebruikers beschuldigden IVE en hun bedrijf, Starship Entertainment, snel van culturele toe-eigening en plagiaat in de videoclip.

Ondanks dat de IVE-leden beweerden dat de beelden in de muziekvideo “HEYA” beïnvloed waren door traditionele Koreaanse elementen, kreeg de groep bij de release kritiek omdat ze naar verluidt Chinese culturele elementen zouden gebruiken om de Koreaanse cultuur te promoten. Dit leidde tot een aanzienlijke reactie online.

Verschillende Chinese internetgebruikers identificeerden verschillende elementen die in de videoclip werden gebruikt, waaronder gombangdae-pijpen, aquarelschilderijen, muntpatronen, met bloemen geborduurde schoenen en waaiers met drie pepers, als afkomstig uit China. Dit veroorzaakte frustratie onder hen, aangezien IVE in interviews verklaarde dat deze aspecten van Koreaanse oorsprong zijn en niet van Chinese oorsprong.

De controverse rond IVE heeft een negatieve reactie veroorzaakt van talloze Chinese fans, resulterend in een beschadigde reputatie op het vasteland van China. Bovendien is het modemerk, aangezien Jang Wonyoung momenteel een wereldwijde ambassadeur voor Miu Miu is, ook betrapt op de terugslag en krijgt het te maken met kritiek van Chinese internetgebruikers.

Ondanks het gebrek aan reactie van Starship Entertainment op deze beschuldigingen, bestaat de overtuiging dat de elementen in de videoclip de gedeelde culturele invloeden in Oost-Aziatische landen benadrukken. Als gevolg hiervan kan worden gesteld dat IVE geen plagiaat pleegde vanuit de Chinese cultuur.

Over Jang Wonyoung: In een recent interview deelde ze haar ware persoonlijkheid: “In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, ben ik eigenlijk niet…”

Deel uw mening over de situatie in het opmerkingenveld hieronder.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *