Fani 76ers szaleją po tym, co Kelly Oubre zrobiła przeciwko Clippers

Fani Philadelphia 76ers byli zdumieni, gdy Kelly Oubre odcisnął piętno na niedzielnym zwycięstwie drużyny nad Los Angeles Clippers 121-107 nierealistyczną grą w defensywie.

Zespół 76ers (39-32) zmierzył się z Clippers (44-26) w decydującym pojedynku wyjazdowym dla ich pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Bez aktualnego MVP NBA Joela Embiida Sixers potrzebowali kogoś, kto wzmocniłby ich pozycję.

Oubre właśnie to zrobił, gdy Los Angeles miała okazję do szybkiego przełamania w połowie trzeciej kwarty i zagroziła zmniejszeniem przewagi Filadelfii do czterech punktów.

Doświadczony mały napastnik podszedł do krokwi, aby wykonać kluczowy atak przeciwko jednemu z najwyżej notowanych zawodników w lidze.

Kelly Oubre uderza potężnym blokiem na Paula George’a

Clippers All-Star Paul George rozpoczął szybką przerwę 2 na 1 na 4:30 przed końcem trzeciej kwarty. George zdecydował się wykonać wsad tomahawkiem, ale Oubre spotkał go na krawędzi i zablokował jego próbę plakatu.

Zdecydowane odrzucenie powaliło George’a na podłogę i spowodowało eksplozję na arenie Crypto.com. 19 370 osób obecnych na stadionie wywołało jedną z największych reakcji w sezonie dla drużyny przeciwnej, a fani Sixers byli później zachwyceni grą na X.

Jeden z fanów, @mccrystal_alex , nazwał ten blok „absolutnie absurdalnym”.

Inni entuzjaści NBA określili to wydarzenie jako „piękne” i wyśmiewali George’a za to, że „płakał” sędziom za to, że nie orzekli faulu w meczu.

Blok Oubre dał 76ers impuls, którego potrzebowali, aby utrzymać niewielką przewagę. Choć nie strzelił gola do końca meczu, popchnął Sixers do przełamania wyniku w czwartej kwarcie.

W ostatnich 12 minutach Filadelfia pokonała Los Angeles 33-24. Mają teraz 0,5 meczu przewagi nad Miami Heat i zajmują siódme miejsce na Wschodzie na nieco ponad trzy tygodnie przed rozpoczęciem play-offów NBA w 2024 roku.

Jeśli klikniesz link do produktu na tej stronie, możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską.