Declan Rice wysyła jasną wiadomość Aaronowi Ramsdale’owi po ogromnym błędzie Arsenalu

Declan Rice złożył hołd Aaronowi Ramsdale’owi za jego heroiczną postawę w drugiej połowie podczas wygranego 2:1 Arsenalu z Brentford w Premier League , mimo że wcześniej w meczu podarował drużynie Bees bramkę.

Rice dał Arsenalowi prowadzenie w 19. minucie dzięki zręcznemu uderzeniu głową po efektownym dośrodkowaniu Bena White’a.

Wyglądało na to, że podopieczni Mikela Artety schodzą do przerwy z jednobramkowym prowadzeniem, ale napastnik Bees Yoane Wissa złapał Ramsdale’a w posiadaniu piłki.

Próba podania przez Ramsdale’a piłki z własnego sześciojardowego pola karnego została zablokowana przez kongijskiego napastnika, po czym piłka odbiła się rykoszetem od bramki Arsenalu.

Declan Rice wspiera Aarona Ramsdale’a pomimo błędu Arsenalu

Ramsdale, który zaczął grać pod nieobecność nieuprawnionego Davida Rayi ze względu na warunki umowy wypożyczenia Kanonierów z Brentford, odczułby ogromną ulgę, gdy w 86. minucie Kai Havertz zdobył zwycięskiego gola do domu.

Po meczu Ramsdale w mediach społecznościowych napisał: „Ten zespół… Było ciężko tam, ale powrót był wyjątkowy.

„Jestem wdzięczny moim kolegom z drużyny i niesamowitym fanom na całym świecie za wsparcie, które otrzymuję tydzień w tydzień”.

Ramsdale został wkrótce zasypany wspierającymi komentarzami ze strony innych graczy Arsenalu, a Rice szybko zauważył, że bramkarz wielokrotnie utrzymywał swoją drużynę w grze.

25-latek obronił bramkę, która wyglądała na pretendenta do sezonu, strzeloną przez Ivana Toneya, gdy Ramsdale strzelił sensacyjnie z 40 jardów.

Zawodnik Gunners wykonał także znakomitą obronę, pokonując potężną główkę Nathana Collinsa i utrzymując wynik na 1-1.

Rice, doskonale świadomy wpływu Ramsdale na grę, skomentował: „Trzymaj nas w tym bracie, trzymamy się razem”.

Następny mecz Arsenal zmierzy się we wtorek, 12 marca, gdzie będzie chciał odrobić straty 1:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Porto na Emirates Stadium.