Fani Pelicans szaleją na myśl o tym, co zrobił Zion Williamson podczas zwycięstwa Clippers

W piątkowy wieczór Zion Williamson zszedł z boiska, prowadząc New Orleans Pelicans do kluczowego zwycięstwa 112-104 nad Los Angeles Clippers. Spośród jego 34 punktów zdobytych tego wieczoru, jedno szczególne ustawienie sprawiło, że fani oszaleli.

Pelicans (40-26) zmierzyli się z drużyną Clippers (42-24), co miało wpływ na baraż. Tylko trzy mecze oddzieliły rozstawionych z numerem 4 Clippers od rozstawionych z numerem 5 Pelicans przed rozpoczęciem meczu.

Zion Williamson miał dwóch elitarnych obrońców w postaci Paula George’a i Kawhi Leonarda, których musiał odeprzeć, starając się zmniejszyć różnicę w tabeli pomiędzy Pelicans i Clippers i dążyć do uzyskania przewagi na własnym boisku.

Wynik meczu wynosił 80:80, a dogrywka zakończyła się w trzeciej kwarcie. Następnie były numer 1 w klasyfikacji generalnej NBA wzbił się w powietrze i zrobił coś, co jest w stanie osiągnąć niewielu sportowców w lidze.

Zion Williamson wybiera „Air” Jordan z nierealnym ustawieniem

Williamson wybił piłkę po podaniu od tyłu, po tym jak Clippers zremisowali. Mając zaledwie 3,5 sekundy do pokonania całej długości parkietu, produkt Duke’a minął Leonarda i Amira Coffeyów, gdy ten osiągnął własną linię trzech punktów.

Następnie na 1,4 sekundy przed końcem Williamson wstrzymał się z podciągnięciem i skoczkiem ze środka. Zamiast tego odskoczył od linii rzutów wolnych , wykrzywił ciało i po upływie czasu wykonał akrobatyczny układ nad George’em. Niewiarygodny układ wywołał później zamieszanie wśród fanów Pelicans w mediach społecznościowych.

Jeden z użytkowników X ( @thunder-teams ) w zabawny sposób wykorzystał wściekłą reakcję legendy NFL Michaela Irvina na Cowboys, aby wyrazić swój entuzjazm związany z niesamowitą grą:

Williamson nabrał tempa w czwartej kwarcie. Po postawieniu na nogi Smoothie King Center 23-letni napastnik zakończył mecz z siedmioma punktami w ostatnich 12 minutach gry.

Jego strzał z haka w czasie 6:07 uspokoił Los Angeles po tym, jak doprowadzili grę do czterech. Pozwoliło to Nowemu Orleanowi zwiększyć prowadzenie i zakończyć wielkie zwycięstwo.

Williamson do swojego 34-punktowego dorobku dołożył siedem zbiórek i cztery asysty, po imponującym wyniku 14-21 z gry.

Po tym, jak w tym sezonie został wyśmiewany ze względu na swoją wagę i zmagania się z wyblakłymi etykietami z „biustem”, dwukrotny All-Star udowodnił, że nadal jest elitarną siłą w lidze. Pobudził także wyobraźnię fanów NBA oczekujących na jego potencjalny udział w Konkursie Wsadów w 2025 roku.

Jeśli klikniesz link do produktu na tej stronie, możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską.