Kibice Manchesteru United witają Amada za „najlepszą czerwoną kartkę wszechczasów” po epickim zwycięstwie Liverpoolu

Kibice Manchesteru United w mediach społecznościowych zaczęli chwalić Amada za strzelenie zwycięskiego gola przeciwko Liverpoolowi w ćwierćfinałowym starciu Pucharu Anglii na Old Trafford w 121. minucie, na krótko przed tym, jak pokazano mu czerwoną kartkę.

Podopieczni Erika ten Haga odnieśli zwycięstwo w meczu trwającym od wieków, a Man United pokonał Liverpool 4:3 i zapewnił sobie wyjazd na Wembley jako półfinalista Pucharu Anglii.

Wydawało się, że mecz zmierza ku karnym, a w 120. minucie obie strony ustaliły wynik 3:3.

Jednak w doliczonym czasie dogrywki Amad trafił do siatki Alejandro Garnacho i przypieczętował zwycięstwo, wywołując szalone świętowanie na Old Trafford.

Amad pokazał czerwoną kartkę w meczu Manchesteru United z Liverpoolem

Euforia na trybunach przeniosła się na boisko, gdy Amad zdjął koszulkę, aby uczcić zwycięską bramkę . Jednak 21-latek ukarany już żółtą kartką otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z tunelu.

Praktycznie niespotykane jest, aby piłkarz został wyrzucony z boiska i nadal był chwalony przez kibiców po meczu, ale dokładnie z takim przyjęciem spotkał się Amad, ponieważ kibice nie mogli powstrzymać się od wyrażenia radości z powodu tego, co uważali za najlepszą czerwoną bramkę karta kiedykolwiek.

Po meczu Amad wyjawił, że „zapomniał”, że był już ukarany żółtą kartką, ale wszyscy jego koledzy z drużyny podeszli do niego w szatni, aby świętować w wielkim stylu.

Dzięki bohaterstwu Amada Man United zmierzy się w półfinale na Wembley z drużyną z Championship Coventry City.

W drugim półfinale Man City zmierzy się z Chelsea w pojedynku wagi ciężkiej pomiędzy dwoma gigantami Premier League.