Gary Neville oskarża Erlinga Haalanda o to, że próbował zachować się „zbyt sprytnie” w przypadku chybienia w horrorze

Legenda Manchesteru United Gary Neville oskarżył gwiazdę Man City Erlinga Haalanda o „próbę bycia zbyt sprytnym” po jego fatalnym pudlu w derbach Manchesteru.

City przystąpiło do starcia Premier League na stadionie Etihad jako zdecydowany faworyt, ale do przerwy przegrywało 1:0 z lokalnymi rywalami.

Marcus Rashford zagłuszył stadion Etihad, strzelając oszałamiającego gola otwierającego, który zapewnił Manchesterowi United prowadzenie i jak dotąd prężny zespół Czerwonych Diabłów nie ustępował.

Haaland tęskni za absolutnym opiekunem meczu z Manchesterem United

Jednak napastnik City Erling Haaland miał ogromną szansę na wyrównanie wyniku już po pierwszej połowie, ale w niewytłumaczalny sposób spudłował, gdy łatwiej było zdobyć bramkę.

Phil Foden głową skierował piłkę obok bramki w stronę Haalanda, ale reprezentant Norwegii jakimś cudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę, a nie do pustej siatki, zaledwie z dwóch jardów.

Legenda Manchesteru United Roy Keane, który pracuje nad grą jako ekspert w studiu Sky Sports, określił tę sytuację jako „niewiarygodną”.

Jednak były kolega Keane’a z drużyny United, Gary Neville, który komentuje mecz, zapytał, czy Haaland nie starał się być zbyt sprytny, kończąc bramkę.

„O mój Boże” – wykrzyknął Neville. „Co on właśnie zrobił? Nie można uwierzyć, że Erling Haaland postawił coś takiego ponad poprzeczkę.

„To zaskakująca rzecz, którą właśnie widzieliśmy. Czy Haaland spróbuje umieścić piłkę w górnej części siatki? Czy stara się być zbyt mądry?”