Przezabawna reakcja Luki Doncića na strzał, która wywołała szaleństwo u spikera meczu

Jason Kidd, główny trener drużyny Dallas Mavericks, a także spikerzy meczów i kibice z entuzjazmem zareagowali na cudowny strzał Luki Doncica z wysokości 20 stóp w niedzielny wieczór przeciwko Houston Rockets.

Unikając intensywnej obrony Jabariego Smitha Jr., Doncic odwrócił się i wkroczył na linię trzech punktów. Następnie sprawnie wykonał podstępny strzał z odległości 20 stóp i zdobył gola nieco ponad 10 minut po rozpoczęciu trzeciej kwarty.

W zwycięstwie Mavericks nad Rockets 125:107 nieoczekiwany zawodnik dodał dwa punkty do swoich 47 punktów, wprawiając społeczność NBA w podziw dla kolejnego pokazu umiejętności.

Zespół zapowiadający transmitujący mecz mógł jedynie wykrzyknąć: „Co?”, gdy padł strzał.

Doncic przypisał swoją umiejętność radzenia sobie z koszykówką w taki sposób swoim przeszłym doświadczeniom jako barman w młodości, po meczu.

„Doncic stwierdził, że w młodości był barmanem, więc był przyzwyczajony do tego uczucia. Był przekonany, że strzał wpadnie w bramkę.

Trener Mavericks Jason Kidd pochwalił talent słoweńskiego rozgrywającego do wykonywania trudnych strzałów, porównując go do słynnego artysty.

„Według Kidda jego rozgrywający jest jak Picasso z pędzlem. Był pod wrażeniem specjalnego zdjęcia, które zostało wykonane.”

Fani żartobliwie dokuczali prostocie, z jaką Doncic wykonał ten strzał. Jeden z użytkowników Twittera porównał jego występ do zachowania dziecka na placu zabaw, inny określił to jako „brak szacunku”. Trzeci fan szybko mianował go MVP tego sezonu.

Zwycięstwo zapewniło Mavericksom piąte miejsce w konferencji zachodniej i umocniło ich pozycję w play-offach. Doncic i jego zespół udają się we wtorek do San Francisco, aby zmierzyć się z Golden State Warriors w nadziei przedłużenia passy zwycięstw do ośmiu meczów.