Rio Ferdinand w błyskotliwy sposób porównuje Kobbiego Mainoo do legendy AC Milan pomimo „specjalnego” werdyktu

Niezwykły rozwój Kobbiego Mainoo był kontynuowany w czwartkowy wieczór, kiedy strzelił sensacyjnego zwycięskiego gola dla Manchesteru United w wygranym 4:3 meczu z Wolves.

Wyglądało na to, że United stracili dwa punkty, gdy Pedro Neto wyrównał dla gospodarzy pięć minut po doliczonym czasie gry, ale zaledwie dwie minuty później Manchester United wrócił na prowadzenie dzięki pierwszemu golowi Mainoo w Premier League.

Zwycięstwo zapewniło United osiem punktów od czołowej czwórki przed niedzielnym wyjazdowym meczem West Ham na Old Trafford.

Brawa dla Mainoo

Mainoo będzie spodziewał się, że wystartuje jeszcze raz, gdy United będą chcieli nabrać dynamiki w dążeniu do kwalifikacji do Ligi Mistrzów, i przystąpi do tego meczu po tym, jak porównano go do wspaniałego zawodnika wszechczasów.

Wypowiadając się po zwycięskiej bramce Mainoo przeciwko Wilkom, legenda United Rio Ferdinand porównał styl Mainoo do stylu Clarence’a Seedorfa.

„Nie twierdzę, że ma takie same umiejętności ani że jest już tym zawodnikiem, ale dzięki jego sposobowi, w jaki potrafi manewrować w trudnych sytuacjach i manipulowaniu piłką, wzbudza we mnie atmosferę Clarence’a Seedorfa” – Ferdinand powiedział TNT Sports.

„Czasami używa swojego ciała, ale potem je przesuwa i wrzuca między nogi Kilmana… pięknie. Czasami jest także nieuchwytny, a kontrola i świadomość pozwalające mu wybrać tam swoje miejsce… niektórzy gracze widzą tam reflektory i tylne strony i myślą: „Wybiorę to” – a on po prostu to pogłaskał. ”